(0352) 222 46 59

ktabipodasi@gmail.com

Anasayfa / İçerik Yönetimi

1. Ulusal Tek Sağlık Kongresi Düzenlendi


Odamızın da Katkılarıyla, ERÜ  ile Erciyes Sağlık Platformu Üyesi öğrenci kulüpleri tarafından “1. Ulusal Tek Sağlık Kongresi” düzenlendi.

Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen kongreye; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sultan Taşcı ve Prof. Dr. M. Hakan Poyrazoğlu, fakülte dekanları, oda başkanları ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kongrenin açılışında konuşan Sağlık Platformu Başkanı Mert Ural, kongre hakkında bilgiler verdi.

Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Türkmen Bahadır Arıkan, Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Umut Kural, Türk Veteriner Hekimliği Birliği Merkez Konsey Başkanı Ali Eroğlu, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Kerem Kılıç, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. İskender Gün, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mükerrem Betül Yerer Aycan ve Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci de birer konuşma yaparak, kongrenin düzenlemesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Kongrenin son açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sultan Taşcı da  Öğrenciler tarafından düzenlenen kongrelere üniversite olarak önem verdiklerini söyledi.

Taşcı,“ Burada bütün disiplinler Tek Sağlık konsepti içerisinde kendi özerk alanları içerisinde hareket ederek, bütüncül bir bakış açısıyla bir arada çalışabilmeyi, multidisipliner olarak bir masada oturabilmeyi, bunu ekosistemin yararı için gerçekleştirebilmeyi ve bir arada olabilmeyi göstermiş oluyorlar” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından kongre, Doç. Dr. Çağrı Çağlar Sinmez’in “Tek Sağlık: Önemi ve Gelecek Vizyonu ” konusundaki sunumu ile devam etti.

Sağlık alanında tüm disiplinlerin bir araya geldiği “1.Ulusal Tek Sağlık Kongresi” 3 Kasım Perşembe günü sona erecek.