(0352) 222 46 59

ktabipodasi@gmail.com

Anasayfa / İçerik Yönetimi

21.10.2023 Tarihli Basın Açıklamamız


Bugün yaşamı, yaşatmayı ve barışı temsil eden beyaz önlüklerimizle, yüzyıllardır hastalara şifa vermiş olan Gevhernesibe şifahanesinin önünde hastaneleri bombalayan İsrail soykırımına dur demek için, doktorlar ve diş hekimleri olarak buradayız.

İki milyon insanın yaşadığı ve ölüm ve gözyaşının dinmediği, Filistin'in komşularıyla irtibatı koparılmış, geçişler engellenmiş devasa bir hapishane haline getirilmiştir. Gazze'de, halkın tüm yaşam alanları topluca hedef alınarak elektrik, su kesintileriyle, gida ambargolarıyla, sağlık kurumları işlemez hale getirilerek, çocuklar dâhil yüzbinlerce Filistinli ölüme mahkum edilmiştir.

Tüm dünyanın gözü önünde İsrail, Filistin'de soykırım yapmaktadır.

Savaşlarda hastane alanlarının bombalanması bile savaş sucu iken, Gazze'de bulunan Hastaneye düzenlenen bombalı saldırıda çoğunluğunun hasta, çocuk ve sağlık personelinin oluşturduğu 500'den fazla sivil insan, insanlıktan uzak katiller tarafından canice vurularak, hayatını kaybetmiştir.

Hastanelerin bombalanması, masumların öldürülmesi insanlık suçudur!

Türkiye Cumhuriyeti hekimleri olarak bu insanlık suçunu işleyen, İsraili LANETLİYORUZ!.

Başlatıcısı ve uygulayıcısı kim olursa olsun, çatışma bölgelerinde sivil halka yönelik saldırılar hiçbir şekilde kabul edilemez,

MASUMLARIN ÖLDÜRÜLMESİ BİR İNSANLIK SUÇUDUR!

BU SALDIRIYI TÜRK HEKİMLERİ OLARAK EN SERT ŞEKİLDE LANETLİYORUZ!

Doç. Dr. Türkmen Bahadır Arıkan

KAYSERİ TABİP ODASI BAŞKANI